Sesli Sohbet Girişi

Sesli Chat & Kameralı Sohbet

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
                       MOBİL GİRİŞİ Mirc İndir
play store app store

Cep Telefonunda Görüntülü Sohbet

Cep Telefonunda Görüntülü Sohbet

Teknoloji, son yüzyılda müthiş bir ilerleme kaydetti. Teknolojik aletlerin, ilk icat edildikleri halleri ile şimdiki halleri arasında dağlar kadar fark var.

Arabalar, uçaklar, bilgisayarlar, cep telefonları vs. Hepsi şuan ilk aşamalarına göre, çok farklı bir şekilde evrilmiş ve kullanım alanları genişletilerek topluma sunulmuştur.

Teknolojik aletler arasında, şimdiki çağda, insanoğlunun vazgeçilmez bir parçası haline gelen cep telefonlarının yeri başkadır. Kaldı ki artık onsuz hiçbir şey yapılamaz hale geldi.

İlk icad edildiğinde, telefon da diğer teknolojik aletler gibi kısıtlı imkanlara sahipti. Oysa şimdi bu imkanları bir hayli genişletmiş durumda.

Cep telefonları

Bu kavram, telefonun ilk icad edildiği halinin, zamanla evrimleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Telefon ilk icad edildiğinde sadece arama yapabiliyordu. 

Günümüzde ise cep telefonunda görüntülü sohbet dahi yapılabiliyor. İnsanlar da gelişen teknolojiyle kendilerine sunulan bu nimetlerden, maksimum derecede faydalanmaya çalışıyor.

Cep telefonları da bu nimetlerin başında geliyor. Cep telefonlarının sağladığı büyük hizmetler vardır. Artık cep telefonu değil, akıllı cep telefonu oldular. Bir bilgisayarın yapabildiği her şeyi yapabiliyorlar.

İnsanların, telefonlarda en çok kullandığı özelliklerden biri ise cep telefonunda görüntülü sohbet.

Görüntülü Sohbet

Cep telefonları sayesinde, insanlar kilometrelerce uzaklıklardaki sevdikleriyle konuşabiliyordu. Şimdilerde ise görüntülü sohbet sayesinde, insanlar uzaklardaki sevdiklerini canlı olarak da görebiliyor.

Görüntülü sohbet, telefonda bulunan çeşitli sosyal medya uygulamalarından ya da telefonun, kendi görüntülü arama özelliği kullanılarak yapılabilir.

Arama, internet gerektiren sosyal medya uygulamalarından yapıldığı zaman internet tüketerek gerçekleşir. Telefonun kendi özelliği kullanılarak yapıldığı zaman da faturaya yansıtılır.

Neden Görüntülü Sohbet?

İnsanlar, uzaklardaki sevdiklerinin sesi kadar yüzünü de özlem duyarlar. Cep telefonlarının sağladığı bu özelliği de bazen uzak bazen de yakında olan sevdiklerinin, hem sesini duymak hem  yüzünü görmek için kullanır.

admin 188 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50